петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Иванов како покровител ќе се обрати на отворањето на Браќа Манаки

manaki-ivanov

Последни вести

Претседателот Ѓорге Иванов, денеска ќе се обрати на свеченото отворање на 35. издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки”, со почеток во 20:00 часот во Домот на култура во Битола.

Годинешното 35. издание на фестивалот „Браќа Манаки”, што традиционално се одржува под покровителство на претседателот на Република Македонија, е под мотото „Кон ѕвездите“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести