вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Иванов ќе ги прими акредитивните писма од амбасадорите на Шпанија и Турција

ivanov-500

Последни вести

Претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов, ќе ги прими акредитивните писма на новоименуваните амбасадори на Турција и Кралството Шпанија.

На претседателот Иванов акредитивните писма ќе му ги предадат новоминенуваниот амбасадор на Турција Омур Шолендил и Рамон Абароа Каранса, новоименуван амбасадор на Кралството Шпанија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести