сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Иванов ќе го прими хрватскиот министер за одбрана Котромановиќ

ivanov

Последни вести

Претседателот  Ѓорге Иванов денеска ќе го прими министерот за одбрана на Република Хрватска Анте Котромановиќ.

Хрватскиот министер за одбрана, кој од вчера престојува во посета на Македонија,  се сретна со својот македонски колега Зоран Јолевски.

Министерот Котромановиќ ги посети и Центарот за обука на пилоти и Полкот за специјални операции во касарната „Илинден“.

Најчитани вести