недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Иванов ќе помилува 53 лица осуденици во пресрет на празниците

Вкупно 53 лица ќе бидат помилувани од кои најголем дел делумно ќе бидат ослободени од издржувањето на затворската казна

gorge ivanov

Поврзани вести

Претседателот Ѓорге Иваново по повод Новата 2014 година даде помилување на 53 осудени лица, информираат од неговиот кабинет.

Претседателот од вкупниот број на помилувања, 11 ќе биде целосно, а 42 делумно ослободени од натамошно извршување на казната затвор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести