сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Иванов ќе прими акредитиви на новоименувани амбасадори

Gjorge Ivanov, President of the FYROM, was received by  José Manuel Barroso, President of the EC

Последни вести

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе прими акредитивни писма на новоименуваните амбасадори на Канада, на Република Намибија и на Екваторијална Гвинеја.

Новоименуван канадски амбасадор во Македонија со седиште во Белград е Филип Пинингтон, на Намибија со седиште во Виена, Симон Мадјумо, а на Екваторијална Гвинејасо седиште во Рим, Сесилиа Обоно Ндонг.

Најчитани вести