среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Иванов: Ќе продолжам да работам на привлекување странски инвестиции

PRM_0275

Поврзани вести

Една од главните цели во новиот петгодишен мандат ќе биде привлекување на странските инвестиции од страна на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓе Иванов.

Тој пред жителите на Росоман истакна дека негова цел и понатаму ќе биде економскиот раст и развој на Македонија

„Каде и да одев, ја промовирав македонската економија, македонските можности. И во следниот мандат, приоритет ќе ни бидат држава и економија кои создаваат нови работни места. Ја бараме вашата поддршка за да продолжиме да работиме на развојот на земјоделството, сточарството, инфраструктурата“, рече Иванов.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести