сабота, 27 мај 2017  |  Вести денес: 17

Иванов на средба со амбасадорите од Вишеградската група

gjorgje-ivanov-1-640x294

Последни вести

Претседателот Ѓорге Иванов денеска ќе го приреди традиционалниот работен ручек со амбасадорите на земјите – членки на Вишеградската група, акредитирани во Република Македонија.

На средбата ќе присуствуваат амбасадорот на Република Полска, Јацек Мултановски, амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Рамеш, амбасадорот на Словачката Република, Мартин Безак и амбасадорот на Унгарија, Ласло Иштван Дукс.

Најчитани вести