понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Иванов на средба со Хојт Брајан Ји

gorge ivanov

Поврзани вести

Претседателот Ѓорге Иванов денеска во Вила Водно ќе го прими Хојт Брајан Ји, заменик помошник на државниот секретар за европски и евроазиски прашања на Соединетите Американски Држави.

Попладне заменик помошник на државниот секретар ќе се сретне и со претседателот на Демократската Унија на Албанците, Али Ахмети.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести