Македонија

Иванов на средба со Хојт Брајан Ји

Иванов на средба со Хојт Брајан Ји

Претседателот Ѓорге Иванов денеска во Вила Водно ќе го прими Хојт Брајан Ји, заменик помошник на државниот секретар за европски и евроазиски прашања на Соединетите Американски Држави.

Попладне заменик помошник на државниот секретар ќе се сретне и со претседателот на Демократската Унија на Албанците, Али Ахмети.