четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Иванов на средба со жителите на Бистринци, разгледана можноста за реконструкција на регионалниот пат

На средбата со жителите на Бистринци беше разговарано за можностите за реконструкција на регионалниот пат, кој селото го поврзува со Демир Капија, како и за изградба на канализациона мрежа.

ivanov-bistinci1-500

Поврзани вести

Претседателот Ѓорге Иванов попладнево го посети демиркапиското село Бистринци.

На средбата со жителите на Бистринци беше разговарано за можностите за реконструкција на регионалниот пат, кој селото го поврзува со Демир Капија, како и за изградба на канализациона мрежа.

Поздравувајќи ја посетата на претседателот Иванов на нивното село, жителите на Бистринци со него поразговараа за тековните прашања и за секојдневниот живот во ова демиркаписко село.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести