сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Иванов на средба со жителите на општина Кисела Вода

PRM_8317

Поврзани вести

Кандидатот за претседател на ВМРО ДПМНЕ, Ѓорге Иванов денеска ја посети општина Кисела Вода, при што се сретна со жителите на населба Драчево, село Драчево и населба Кисела Вода.

На средбите со граѓаните од општина Кисела Вода, како што соопштуваат од неговиот штаб, Иванов се заблагодари за поддршката во првиот круг од претседателските избори и повика на масовна излезност во вториот круг.

Пред жителите на општина Кисела Вода, Иванов ги претстави своите програмски цели, меѓу кои Македонија како економски силна и развиена држава, која обезбедува иднина за младите и можност за работа.

Жителите на општина Кисела Вода ја изразија својата поддршка на политиките на  Иванов и му посакаа успех на престојниот втор круг од претседателските избори.

Во рамки на посетата на Драчево, Иванов го посети локалниот пазар, како и Споменикот на бранителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести