понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Иванов: Како што сме сплотени во овие празнични денови, така да бидеме цела година

Да им се посветиме на нашите семејства, особено на нашите деца, да ги даруваме со многу љубов и многу радост. Христос Воскресе, изјави Иванов по Светата велигденска литургија.

ivanov

Поврзани вести

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска присуствуваше на Светата велигденска литургија во Соборниот храм „Св. Климент Охридски“ во Скопје.

„Посакувам овие празнични денови да ги поминеме во семејна хармонија и сложно и едниствено. Како што сме во овие празнични денови сите сплотени, така да бидеме во текот  на целата година. Да им се посветиме на нашите семејства, особено на нашите деца, да ги даруваме со многу љубов и многу радост. Христос Воскресе“, изјави Иванов по Светата велигденска литургија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести