петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Иванов од Вевчани: Ја барам вашата поддршка да продолжиме во развојот

ivanov vevcani

Поврзани вести

Jа барам вашата поддршка за да продолжиме да работиме на развој на инфраструктурата, културниот живот, туризмот. За да може цела Македонија да се гордее со Вевчани, порача актуелниот претседател Иванов на денешниот митинг во Вевчани.

vevcani500

Предизборната кампања ВМРО-ДПМНЕ ја започна вчера во Охрид пред над 50.000 граѓани, а  предизборниот караван на владејачката  ВМРО ДПМНЕ продолжи во градот на поезијата Струга.

1vevcani500
– Ве очекувам за заедно да извојуваме уште една голема, двојна победа за Македонија. Државата пред сè. Македонија пред сè, порача Иванов од Вевчани.

2vevcani500

3vevcani500

4vevcani500

5vevcani500

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести