недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Иванов: Работиме со реални програми и даваме отчет, тоа е разликата!

Претседателот Ѓорѓе Иванов најави нови проекти за цела Македонија.

ACE_4847

Поврзани вести

Ќе има нови проекти за цела Македонија, и за вашата општина. Јас и верувам на Владата. ВМРО-ДПМНЕ верува во мене. Работиме со меѓусебна доверба, и со општините, и со граѓаните. Работиме со реални програми, и затоа даваме отчет. Тоа е разликата!

Ова покрај другото го потенцираше претседателот Ѓорѓе Иванов во Маврово-Ростуше.

Маврово е магнет за домашни и странски гости. Туризмот е иднината на овој регион. За развојот на Националниот парк „Маврово“ се предвидуваат околу 2,6 милиони евра, истакна претседателот Иванов во Ростуше и додаде дека и тој и Владата ќе помагаат во развојот на овие можности.

Иванов ги повика сите граѓани, заедно побргу да ги остварат заедничките цели, што го обединуваат целото македонско општество.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести