петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Иванов се сретна со жителите на Центар

Во пресрет на вториот изборен круг, претседателот Иванов ги повика граѓаните масовно да излезат на гласање, посочувајќи дека од нивниот избор ќе зависи иднината на државата.

PRM_9081

Поврзани вести

Претседателот Ѓорѓе Иванов денеска оствари средба со граѓани во центарот на Скопје и притоа го посети пазарот „Буњаковец“ и ТЦ „Буњаковец“.

Во пресрет на вториот изборен круг, претседателот Иванов ги повика граѓаните масовно да излезат на гласање, посочувајќи дека од нивниот избор ќе зависи иднината на државата.

Во разговорите со граѓаните Иванов ја претстави својата изборна програма, истакнувајќи дека таа содржи остварливи ветувања и реални обврски.

Воедно, граѓаните ги изнесоа своите  видувања во однос на актуелните случувања во државава, и разменија предлози и идеи за можни идни проекти во нивни интерес.

Граѓаните ги поздравија досегашните политики и активности на претседателот Иванов и му изразија поддршка за во иднина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести