среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Иванов: Сите да гласаат за уште едни успешни избори во земјава

izbori 2014 ivanov.Still001

Поврзани вести

Претседателскиот кандидат од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Ѓорѓе Иванов, денеска го оствари своето право на глас, во првиот круг на претседателсите избори.

Тој со својата сопруга и синот, гласаше во избирачко место во скопската гимназија „Јосип Броз Тито“, во 12 часот.
Изјава

„Денес со сопругата Маја и синот Иван го остваривме правото на глас. Очекувам дека сите граѓани на Република
Македонија ќе го направат тоа за да оставиме зад себе уште едни успешни избори и Македонија да функционира демократски со целиот свој кредибилитет. По изборите очекуваме да продолжиме за осварување на нашите стратешки цели и да работиме на просперитетот на државата и на секој нејзин граѓанин – истакна Иванов.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести