вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Иванов со честитка до македонските одбојкари

Иванов со искрени честитки за храбрата и пожртвувана игра што ја покажаа нашите одбојкари во натпреварот со Естонија

ivanov

Поврзани вести

Претседателот Ѓорге Иванов и ја честиташе победата на Македонската одбојкарска репрезентација која се пласираше во финалето на Европската лига.

Тој на македонските одбојкари им посака многу успех и триумф во големото финале.

Искрени честитки за храбрата и пожртвувана игра што ја покажаа нашите одбојкари во натпреварот со Естонија. Заслужена победа. Ви посакувам уште еден успешен ден и победа за Република Македонија во финалето!, се наведува во честитката.

 

 

Најчитани вести