понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Иванов со отчет за сработеното во изминатите пет години

otcet

Поврзани вести

Претседателот Ѓорге Иванов својата работа во изминативе пет години им ја презентира на граѓаните. На големиот број средби кои Иванов изминативе денови ги имаше со граѓаните во многу населени места во Македонија, им го подели отчетот за својата работа.

Жителите од населените места во Македонија имаат можност во отчетот да прочитаат за петгодишната работа и низата активности спроведени од Иванов во рамки на надворешната политика, Македонија како безбедна и сигурна земја, економски силна и развиена.

Во отчетот на претседателот се говори и за единството во различностите, како и за изборот на Иванов секогаш да биде со народот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести