петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Иванов утре ќе им даде пакетчиња на децата на припадниците на АРМ

иванов-2

Поврзани вести

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов утре ќе приреди новогодишен прием за децата на припадниците на Армијата на Република Македонија, кои се во мировните мисии „ИСАФ“ и „АЛТЕА“, при што ќе им бидат подарени новогодишни пакетчиња.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести