недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Иванов в петок ќе го добие уверението за претседател

ivanov-gostivar-500

Поврзани вести

Државната изборна комисија в петок ќе му до врачи уверението на Ѓорге Иванов за избран Претседател на Република Македонија.

Свеченото врачување на уверението ќе го изврши Никола Рилкоски, претседател на седници на ДИК во просториите на Комисијата.

Иванов, кој беше кандидаран од ВМРО ДПМНЕ, во вториот круг од претседателските избори успеа да освои поголем број гласови од својот противкандидат, Стево Пендаровски, кандидат на СДСМ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести