вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ивановиќ бара нов тренер

a

Последни вести

Српската тенисерка Ана Ивановиќ се раздели со својот тренер Немања Контиќ. Договорот на Контиќ истече по завршувањето на Вимблдон, а по пријателска диускусија, одлучено е да не ја продолжат соработката. Овој потег претставува изненадување , заради тоа што Ана истакна дека Контиќ има заслуга за нејзините подобри резултати оваа сезона. 

Сезонава Ивановиќ, освои три ВТА титули и играше во четвртфиналето на Австралија опен.
Контиќ работеше со Ана од јули минатата година, откако по минатогодишниот Вимблдон ја прекина соработката со тренерот Најџел Сирс.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести