понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Ивановиќ во дуел со Серена во финалето на Синисинати

iv ser

Поврзани вести

Ана Ивановиќ ја совлада Марија Шарапова во полуфиналето на турнирот во Синсинати со 2:1, со што го завери своето место во финалето каде ќе игра против Серена Вилјамс.

Противникот на Ивановиќ, Серена Вилјамс во полуфиналето беше подобра од Каролине Вознијацки со 2:1. Победничката на Синсинати ќе освои 2.5 милиони долари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести