сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Иванов: Делата зборуваат колку бевме, искрени и вредни

Делата зборуваат колку бевме чесни, искрени и вредни, истакна претседателот Ѓорге Иванов пред жителите на Кривогаштани

4krivogastani500

Поврзани вести

Пред големиот митингот во Крушево, претседателскиот кандидат на ВМРО ДПМНЕ, Ѓорге Иванов ги посети жителите на Кривогаштани.

Населението во Кривогаштани го пречека Иванов и ја поздрави неговата повторна посета.

1ivanov500

„Пред пет години ви ветив дека имам моја програма која сакам да ја реализирам ако ја добијам вашата поддршка. После пет години поднесов отчет и кажав дека се што беше во таа програма, се е реализирано. Реализирани се и многу многу работи кои не беа во програмата. Пред пет години ви кажав дека доаѓам со она што ме воспитале и што ме водело низ целиот живот – да бидам чесен, да бидам искрен и да бидам вреден. После пет години повторно доаѓам и ви кажувам дека не сум се променил. Делата зборуваат колку бевме чесни, искрени и вредни“, рече претседателот Иванов пред жителите на Кривогаштани.

3ivanov500

Иванов пред жителите на Кривогаштани истакна дека и во иднина ќе се залага за уште поголем развој на економијата во Македонија и посочи дека младите се најзначајниот капитал во државата и за таа цел треба постојано да се вложува во нивното образование.

Актуелниот Претседател и кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за втор мандат, доби поддршка од жителите на Кривогаштани за неговите досегашни политики и активности, кои изразија очекување дека Иванов во иднина со уште посилно темпо ќе продолжи да работи за доброто на сите граѓани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести