четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ивановски на академскиот час на новиот ИКТ факултет во Битола

ivo-500

Последни вести

Министерот за информатичко општество и администрација Иво Ивановски денеска во Битола ќе се обрати на свечениот академски час за студентите на новиот Факултет за информатички и комуникациски технологии (ФИКТ) во рамки на Универзитетот „Св. Климент Охридски“.

Академскиот час ќе се одржи во амфитеатарот при Техничкиот факултет во Битола.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести