петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Ивановски на работна средба со претставници на ССМ и КСС

ivo-ivanovski-pres

Поврзани вести

Министерот за информатичко општество и администрација, Иво Ивановски, денеска ќе оствари работна средба со претставници на Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) и со Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија (КСС), во врска со предлог-законите за административни службеници и за вработените во јавниот сектор.

Настанот ќе се одржи во Министерството за информатичко општество и администрација, а во 10,30 часот предвидени се изјави за медиумите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести