среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 31

Ивановски на средби со истакнати информатичари во Вашингтон

ivo ivanovski

Поврзани вести

Во рамките на работната посета на САД, министерот за информатичко општество и администрација, Иво Ивановски, денеска во Вашингтон ќе оствари неколку средби со истакнати личности од областа на информатичко-комуникациската област.

Најнапред тој ќе се сретне со федералниот комесар за комуникации, Томас Вулер, како и со заменик комесарот за комуникации и информатичка технологија, Лери Стриклинг.

Предвидена е средба и со амбасадорот Даниел Сепулведа, координатор за меѓународни комуникации и информатичка политика во Стејт департментот. Сепулведа ги претставува САД во сите тела што одлучуваат за ИКТ политиките.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести