понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Иво Санадер итно префрлен во болница

ivo sanader

Поврзани вести

Поранешниот хрватски премиер Иво Санадер заради проблеми со срцето е преместен во болница. Санадер веќе подолго време не се чувствувал добро и не присуствуваше на последното судско рочиште во Загреб.

Тој од затворот Реметинец итно е пренесен во болница, а адвокатот потврдува дека синоќа му е извршена дефибрилација за да му се врати нормалната работа на срцето. Тој ќе остане хоспитализиран во болница.

Поранешниот лидер на ХДЗ и премиер на Хрватска е осуден на повеќегодишен затвор заради корупција, подмитување и воено профитерство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести