четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ИВЗ: Реисот Реџепи не се степал со скопски муфтија

sulejman-redzepi-440x272_20131014143351

Последни вести

Исламската верска заедница ја демантира информацијата на весникот Дневник дека поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи имал физичка пресметка со скопскиот муфтија Ибрахим Шабани.

 Директорот на секторот за односи со јавност на ИВЗ, Агрон Војника, во изјава за Канал5 изјавил дека немало никаков инцидент и информацијата на весникот ја нарече чиста лага. Информацијата за наводна тепачка ја отфрли и муфтијата Ибрахим Шабани на Фејсбук.
Дневник објави дека синоќа Реџепи со тупаници го нападнал муфтијата на паркингот кај Македонската опера и балет, поради недоразбирање за време на свеченост што ја организирало ИВЗ по повод коранските празнувања.

 

Најчитани вести