среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Изаири: Потребно е интензивирање на соработката со ЕУ

Министерот за животна средина Нурхан Изаири и евроамбасадорот Аиво Орав денеска имаа информативна средба, на која разговараа за сегашните и идните проекти кои се резултат на добрата соработка со Европската Унија и разменија мислења за тековните случувања во областа животна средина, стои во соопштението од Министерството за животна средина.

3

Последни вести

Министерот за животна средина Нурхан Изаири и евроамбасадорот Аиво Орав  денеска имаа информативна средба, на која разговараа за сегашните и идните проекти кои се резултат на добрата соработка со Европската Унија и разменија мислења за тековните случувања во областа животна средина, стои во соопштението од Министерството за животна средина.

На средбата исто така се зборувало и за новиот програмски период за ИПА проектите во идниот период од 2014 до 2020 година и потребата од интезивирање на соработката која е предизвик за двете страни, се вели во соопштението.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести