недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Избега од затвор еден од најмоќните мексикански нарко шефови

Избега од затвор еден од најмоќните мексикански нарко шефови

Избега од затвор еден од најмоќните мексикански нарко шефови

Поврзани вести

Еден од најмоќните нарко шефови во Мексико, Јоакин „Ел Чапо“ Гузман, побегна од затвор по втор пат во 14 години, соопштија мексиканските безбедносни сили.

Гузман, кој е лидер на моќниот нарко картел Синалоа, последен пат е виден во делот со тушеви во затворот Алтиплано.

guzman 1

Безбедносната комисија на Мексико соопшти дека потрагата по Гузман е во тек. Летовите на аеродромот Толука во близина на Мексико Сити се суспендирани.

Гузман е во затвор по втор пат од февруари 2014 година.

 

guzman-ap205994478209

Најчитани вести