петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 45

Избоден дваесетидве годишен тетовчанец

noz1reg34yh54yu56u67i7rgee

Последни вести

Вчера во Тетово на ул.„Ленин“, А.Р.(36) од Тетово со нож му задал пет убодни рани во пределот на грбот на  М.Ш.(22) од Тетово кој поради сериозноста на повредите е пренесен во КЦ-Скопје, а А.Р. сам се пријавил во ПС-Тетово.

Увид на лице место извршила екипа од СВР-Тетово. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести