понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Избодени со нож поради неплатена сметка во кафеана

noz

Последни вести

Двајца жители на кумановското село Опае, во тепачка биле  избодени со нож.

Инцидентот се случил вчера околу 9.30 часот во Опае во кафетеријата „Клуб Кафе. Поради неплатена сметка настанала расправија помеѓу И.А., Д.А., Б.И. и Б.И. од една страна и од друга страна И.К. и И.И. од с.Опае, во која Д.А. и Б.И. со нож им нанеле убодни рани И.Ќ. и И.И.

Повредените се пренесени во Медицинскиот центар Куманово каде им се констатирани телесни повреди и се задржани на лекување.

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести