среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Скандал на изборот на „Мис Универзум“

Miss Universe Pageant

Miss Universe Pageant

Поврзани вести

На синоќешниот избор на „Мис Универзум“ во Лас Вегас се случи вистински скандал.

Водителот Стив Харви по грешка името на Мис Универзум го смеша со изборот на првата придружничка, па така првично круната и’ беше доделена на претставничката на Колумбија.

Откако девојката прошета на сцената со лентата и круната, водителот се извини и кажа дека всушност, победничката е девојката од Филипини.

Погледнете ја целата незгодна ситуација.

Најчитани вести