недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Избор на традиционална Мавровско-Реканска пита

ispecena-tegneta-pita

Последни вести

Манифестацијата „Избор на традиционална Мавровско – Реканска пита“, која е во организација на Општината Маврово и Ростуша, а е во рамки на „Летниот културен бран“ ќе се одржи денеска.

Посетителите покрај тоа што ќе можат да дегустираат од традиционалната мавровско-реканска пита ќе имаат можност и да ги посетат водопадите „Дуф“, да ја погледнат изложбата „Река низ историјата“ и да го проследат концертот на Ансамблот „Македонија“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести