недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Избори на Косово на 22 јуни

Парламентарните избори ќе бидат одржани без изборни реформи кои ги бараа меѓународните претставници.

kosovo-izbori

Последни вести

Парламентарните избори на Косово најверојатно ќе бидат одржани 22 јуни, бидејќи за тоа веќе се договориле најголемите партии, Демократската партија на Косово, Демократскиот сојуз на Косово и Алијансата за иднината на Косово, пишува денеска „Зери“ повикувајќи се на неименувани меѓународни извори.

Весникот наведува дека парламентарните избори ќе бидат одржани без изборни реформи кои ги бараа меѓународните претставници.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести