понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Избран најдобриот полицаец за 2013-та во општина Гази Баба

najdobar_policaec_02

Поврзани вести

Градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски, му подари телевизор на Јонче Стоилковски, најдобриот полицаец за 2013 година од полициската станица Гази Баба.

Општина Гази Баба на овој начин се заблагодарува и му оддава признание на полицаецот кој покажал најдобри резултати во работењето во 2013 година, а воедно ова е и начин да се поттикнат сите вработени во ПС Гази Баба да дадат максимум во реализацијата на своите професионални обврски, што резултираат со вакви или слични награди и признанија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести