вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Избрани останатите членовина БД и потпретседатели на BEREC

Избрани и останатите членови на Бордот на директори и Потпретседатели на Европското тело на регулатори за електронски комуникации

berek

Поврзани вести

Избрани и останатите членови на Бордот на директори и Потпретседатели на Европското тело на регулатори за електронски комуникации (BEREC), соопштуваат од Агенција за електронски комуникаци.

„Делегација од Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) на чело со Директорот Роберт Орданоски минатата недела присуствуваше на Пленарната седница на Европското тело на регулатори за електронски комуникации (BEREC) во Будимпешта, Унгарија, на која присуствуваа највисоките претставници на регулаторните тела од земјите членки на Европска Унија, земјите кандидати за проширување и земјите членки на ЕФТА“, информираат од АЕК.

На оваа Пленарна седница, меѓу останатите работи предвидени со дневниот ред, покрај Роберт Орданоски кој е претставник од земјите кои учествуваат во работата на BEREC, а не се членки на Европската Унија, беа избрани останатите членови, потпретседатели, на Бордот на директори на BEREC за 2014 година.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести