петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Избувна пожар на Тефериџ

10.000 евакуирани пожари во Франција

10.000 евакуирани пожари во Франција

Поврзани вести

Избувна пожар на Водно кај Теферич. Според дежурната противпожарна служба, со огнот е зафатен дел од шумата, пренесува МИА.

Екипите на службата се веќе на терен.

Најчитани вести