четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Изчезнаа маж од Аеродром и тинејџерка од Волково

po

Последни вести

Скопјанка на 39-годишна возраст, вчера во 16.30 часот во полициската станица Аеродром пријавила дека околу 9,55 часот од засега непознати причини, од дома исчезнал нејзиниот сопруг И.А.(39).

Во полиската станица Ѓорче Петров, исто така вчера, во 16,50 часот, 21-годишниот К.Т од селото Волково, скопско, пријавил дека во 3 ноември во 14 часот од дома заминала и не се вратила неговата 19-годишна сестра Н.Т.(19).

Полицијата соопшти дека преземаат мерки за пронаоѓање на двајцата исчезнати скопјани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести