петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Издаден налог за апсење на Јанукович

Полицијата го бара Јанукович.

viktor-500

Поврзани вести

Поради „масовно убиство на мирољубиви граѓани“ е издаден налог за апсење на Виктор Јанукович.

Украина одлучи да се сврти кон Европската унија, но како што порача в.д. претседателот Олександар Турчинов, тие сакаат да имаат и добри односи со Русија.

Според Ројтерс, утринава е издаден налог за апсење на Јанукович.

Во меѓувреме, Европската унија најави дека со 20 милијарди евра ќе помогне за спроведување на реформи во Украина, но дури откако ќе се формира новата Влада во Киев.

Поранешниот украински претседател е во бегство. Според медиумите тој се обидел да избега во Русија, но бил спречен. Се претпоставува дека е во источниот крај на државта.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести