понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Издале дозволи за риболов иако бил забранет

38286473

Последни вести

С.Ц. (46) и М.С. (67) од Пробиштип добија кривична пријава бидејќи ја злоупотребиле својата функција и издале годишни дозволи за риболов во акумулацијата Кнежево.

Ова е спротивно на одлуката на Владата на РМ за забранет риболов и забрана на кафезно одгледување на риби.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести