сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 19

Издржете до сабота, од недела ќе заврне

До сабота времето ќе биде претежно стабилно и топло. Дневните температури ќе бидат за околу 2 степени пониски од денешните, но вдолж Повардарието сепак ќе имаат натпросечни вредности, информираат од УХМР.

toplooo

Поврзани вести

До сабота времето ќе биде претежно стабилно и топло. Дневните температури ќе бидат за околу 2 степени пониски од денешните, но вдолж Повардарието сепак ќе имаат натпросечни вредности, информираат од УХМР.

Од недела во попладневните часови ќе има услови за локален дожд и појава на грмежи, а температурата ќе биде во благо опаѓање.

Денес времето ќе биде сончево и многу топло, а попладне во западните и северните делови со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер, претежно од југоисточен правец.

 

Најчитани вести