недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Изгаснат пожарот во Ново Лисиче, нема повредени

Пожарникарите го изгаснаа пожарот кој избувна попладнево во зграда во Ново Лисиче.

kina pozar

Поврзани вести

Пожарот кој избувна во подрумските простории на зграда во скопската населба Ново Лисиче е изгаснат, а за среќа нема повредени.

Командантот на скопската пожарна, Благоја Менковски за Курир изјави дека противпожарните екипи по пријавата веднаш излегле на терен, при што пожарот  е изгаснат, а за среќа нема повредени жители, ниту пожарникари.

Причините за пожарот, кој избувна во подрумските простории на зградата лоцирана на улицата „Видео Смилевски Бато“ засега не се познати.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести