вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Изгоре Центар за бегалци во Хамбург, петмина исчезнаа

hamburg

Последни вести

Пожар избувна во центар за бегалци и луѓе кои бараат азил во германскиот град Хамбург, објави МИА.

Пет млади бегалци од комплексот се водат како исчезнати. Пожарникарите успеале да спасат десет луѓе од Центарот.

Неколку од објектите кои се дел од комплексот за бегалци се уште се во пламен.

Најчитани вести