среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 44

Изгоре „Форд Фокус“ во пожар во Карпош 4

Патничко возило „Форд Фокус“, сопственост на З.Г. (61) од Скопје, целосно изгоре во пожар што избувна рано утрово околу 2:30 часот на улицата „Никола Парапунов“ во Скопје.

132591212

Поврзани вести

Според МВР, делумно е опожарено и возило „Тојота Јарис“, сопственост на Ч.Х. (51) од Република Кореја со живеалиште во Скопје.

Пожарот е локализиран, а увид на местото на настанот ќе се врши во текот на денов.

Најчитани вести