сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 0

Изгоре музичко студио во Карпош

Во пожророт целосно се изгорени три сета удирачки инструменти, четири појачувачи, четири гитари, неколку микрофони и друга музичка опрема.

pozar

Последни вести

Изгоре музичко студио на улица Никола Парапунов, сопственост на В.Р. (54) од Скопје, вчера во 18.45 часот. Причините за пожарот се’ уште се истражуваат.

Во пожророт целосно се изгорени три сета удирачки инструменти, четири појачувачи, четири гитари, неколку микрофони и друга музичка опрема.

Пожарот е изгаснат од Бригадата за противпожарна заштита и повредени лица нема.

 

Најчитани вести