четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 16

Изгоре позната работилница за чевли во Скопје

pozar-os

Поврзани вести

Ноќеска околу 02,30 часот во Скопје, на ул.„Скупи“ избувнал пожар во работилница за чевли „Паљачо“, при што истата целосно изгорела.

Повредени лица нема. Увид на лице место ќе се врши во текот на денот, кога ќе се утврди причината за настанатиот пожар и висината на материјалната штета.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести