понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Изгоре „рено меган“ во Скопје

Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот како и за утврдување на причините кои што довеле до опожарување на возилото.

kola

Последни вести

Автомобил „рено-меган“ со скопски траблички вчера изгорел на улицата Андреа Зограф.

Според полицијата, возилото е сопственост на 36-годишниот А.Т. од Скопје.

МВР вели дека се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот како и за утврдување на причините кои што довеле до опожарување на возилото.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести