недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 27

Изгоре викендичка во Моклиште кај Кавадарци

pozar-ogan

Последни вести

Ноќеска изгоре викендичка во викенд населбата Моклиште кај Кавадарци.  Информацијата ја потврди кавадаречката територијална противпожарна единица. Пожарот избил околу полноќ. Околу три часа се справувале со огнот.

-Интервениравме со две противпожарни возила и тројца пожарникари, а на помош ни дојдоа и едно возило со тројца пожарникари од компанијата „Кожувчанка”. Се работи за тешко пристапен терен, угорнина, па моравме линијата за гаснење да ја поставуваме преку река и на оддалеченост од околу двеста метри, информираат утрово од Теритиријалната противпожарна единица.

Се утврдуваат причините за пожарот и материјалната штета.

Најчитани вести