Македонија

Изгореа бараки на улица Илинденска

Изгореа бараки на улица Илинденска

Шест противпожарни возила ноќеска го гаснеа пожарот во близина на ресторанот Имес во скопски Карпош, јави државната МРТ.

gorat_baraki

Засега не се познати причините како избил пожарот во бараките кои главно служеле како магацински простор.

За среќа, засега нема информации за настрадани лица, а причинета е голема материјална штета.