вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Изгореа бараки на улица Илинденска

pozar

Последни вести

Шест противпожарни возила ноќеска го гаснеа пожарот во близина на ресторанот Имес во скопски Карпош, јави државната МРТ.

gorat_baraki

Засега не се познати причините како избил пожарот во бараките кои главно служеле како магацински простор.

За среќа, засега нема информации за настрадани лица, а причинета е голема материјална штета.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести