среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 46

Изгорени три возила во Скопје

Едно возило изгоре целосно, а две делумно во пожарите кои вчеравечер се случија во Скопје и во Студеничани.

возила

Поврзани вести

Во 22:50 часот на бул.„8-ми Септември“ во Скопје опожарени биле „голф 2“ со скопски регистерски ознаки, кој бил целосно опожарен и „пасат“ со скопски регистерски ознаки сопственост на Н.Н. кој бил делумно опожарен. Увид ќе се врши во текот на денот.

Во 23:45 часот во с.Студеничани-скопско запалено било возило „опел вектра“ со скопски регистерски ознаки сопственост на А.Р. (32) од с.Студеничани кое од засега непознати причини било опожарено во предниот дел. Инаку сопственикот не барал да се врши увид.

Најчитани вести